• Miroslav Pekárek

V roce 2019 se očekává přes 2.1 miliard uživatelů mobilních peněženek

Aktualizováno: 28. 9. 2018

Dle posledních studií v roce 2019 bude celosvětově více jak 2.100.000.000 uživatelů mobilních peněženek. Oproti roku 2017 jde o téměř 30% navýšení. Původní řešení založené na čtení QR kódů při placení ve standardních kamenných obchodech se ukázalo i přes počáteční skepse nakonec jako velice adaptabilní. Dokonce i na trzích jako je Čína. QR je stále hojně používán v Evropě a v USA především v uzavřených obchodních schématech, které používají společnosti Starbucks a WalMart. 

“V České republice je asi nejvíce rozšířená peněženka MasterCard Mobile nebo Masterpass, která především díky QR kódu se jednoduše dostala do on-line obchodů v České republice a na Slovensku a je možné ji použít například in na čerpacích stanicích Shell.”

Podle výzkumu to vypadá, že ačkoliv větší bezpečnost, kterou nabízejí peněženky na bázi NFC, které zahrnují tokenizaci karetních dat a stále častěji doplněnou o biometrickou autentizaci a jsou pro zákazníky i obchodníky více atraktivní, tak QR kód je dobře a pevně zakotven u on-line obchodů. Zdá se, že spíše dojde k jeho rozšíření z důvodu jednoduché implementace i u kamenných obchodů. Především v Evropě, kde bude brzo velice dostupné placení přes PSD 2.0, bude QR hrát zřejmě nejvýznamnější roli. 


Autor: Miroslav Pekárek


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše